top of page

Estetik Dişhekimliği

                Güzel görünmek insanlar için evrensel bir arzudur. Yüz bölgesi, kişiler tarafından en çabuk algılanan bölge olduğu için, yüz bölgesinin çekiciliği insanların sosyal mutluluğunu olumlu yönde etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. Çekici bir gülüş en çok dikkat edilen noktalardan biridir ve güzel bir gülümseme hepimizde pozitif etki yaratır. Bunun yanında gülümsemesinden rahatsız olan bireyler için en büyük neden dişleridir. Dişlerinin görüntüsünden hoşnut olmayan kişiler ya gülerken elleriyle ağzını kapatır, ya da gülmezler. Bu bağlamda yaptığımız estetik tedaviler, kişinin gülüşüne, görünüşüne, genel ruh haline ve kendine güvenine çok büyük katkı sağlamaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

                Estetik diş hekimliği, bazen mümkün olan en doğal diş görünümünü bazen ise kişinin bireysel estetik görüşünü dişlerine uygulayarak, estetik memnuniyeti sağlamayı amaçlayan tedavilerin bütünüdür. İyi bir estetik diş hekimi bu tedaviyi uygularken, estetik diş hekimliği uygulamalarının tüm yönlerini kavramalı; sağlık, güzellik ve fonksiyon üçlemesini tedavisi içinde barındırmalıdır.

Kozmetik Diş Hekimliği Nedir?

               Kozmetik diş hekimliğinde de amaç estetik diş hekimliği ile aynıdır, hatta bazen hekimler tarafından aynı anlamda da kullanılmaktadır. Bunun yanında kozmetik diş hekimliği tanımı aslında;  restorasyonun fonksiyon, sağlık ve uzun dönem başarısı öncelikli olarak gözetilmeden, kısa sürede uygulanıp sonuç alınan uygulamaları kapsamaktadır. 

bottom of page